Jakie są główne zalety treningu TBC?

TBC, czyli total body condition jest jednym z najpopularniejszych treningów dla kobiet. Jest to forma aerobiku, który działa na wszystkie partie mięśniowe. Ćwiczenia aerobowe, z których składa się trening mają za zadanie zwiększyć tętno oraz odpowiednio wyrzeźbić mięśnie. Mają na celu także spalić dużo kalorii.

Jak wygląda trening TBC?

Pierwszy etap treningu to rozgrzewka, podczas której należy przygotować mięśnie do wysiłku. Podczas treningu towarzyszy nam skoczna i szybka muzyka nadająca tempo ćwiczeniom, drugi etap po rozgrzewce to wolniejsze ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętów takich jak hantle, gumy i stepy. Nie można zapomnieć także o rozciąganiu po ćwiczeniach.

Jakie zalety ma trening TBC?

  • Wyszczupla ciało
  • Wzmacnia mięśnie
  • Poprawia kondycję fizyczną
  • Pomaga w uwalnianiu endorfin
  • Pomaga zgubić zbędne kilogramy

Trening TBC poprawia ogólną sprawność fizyczną i pozwala skutecznie spalić tkankę tłuszczową. Ćwiczenia te pomagają w ogólnej koordynacji ruchowej i uczą poczucia rytmu. Stawy podczas TBC nie są obciążone, a mięśnie z każdym treningiem stają się coraz mocniejsze.

Jak długo trwa trening TBC?

Klasyczny trening trwa około 60 minut. Pierwsze 10 minut to rozgrzewka, która przygotowuje ciało do ćwiczeń, a pozostały czas jest przeznaczony na ciekawe serie ćwiczeń wzmacniające poszczególne partie ciała. Ten trening można wykonywać w domu jak i w profesjonalnym klubie fitness. Jest doskonały dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

Najważniejsze jest dopasowane obciążeń do stopnia zaawansowania oraz stopień intensywności ćwiczeń. Jest to niezwykle przyjemny i ciekawy trening.