Jak jest dieta wpływająca na zwiększenie efektów ćwiczeń?

Regularna aktywność fizyczna to podstawa, by zachować smukłą i wysportowaną sylwetkę. Czasami jednak same ćwiczenia nie wystarczą, by w szybkim czasie zobaczyć zadowalające efekty ciężkiej pracy na siłowni.

By przyspieszyć redukcję lub budowanie masy mięśniowej, nie bez znaczenia jest dieta, od której również zależne są nasze wyniki. Jak powinna wyglądać dieta, by nasza sylwetka szybciej się zmieniła?

Dieta podczas redukcji – jaką wybrać?

Większość osób udając się na siłownie, jako cel wyznacza sobie zrzucenie kilku kilogramów. W wielu przypadkach same ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające, co może powodować frustrację spowodowaną brakiem efektów.

Jeżeli oprócz zarysowania mięśni, zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej, warto wdrożyć dietę, która pomoże nam schudnąć. Dieta na redukcję powinna przede wszystkim dostarczać mniejszą liczbę kalorii, niż wynosi nasza całkowita przemiana materii. W prosty sposób możemy obliczyć ją przy pomocy darmowych kalkulatorów internetowych. Powinna być lekkostrawna, ponieważ produkty wzdymające wpływają źle na wygląd naszego brzucha. Warto postawić na posiłki składające się z produktów o jak najniższym stopniu przetworzenia. W diecie redukcyjnej nie powinno zabraknąć świeżych owoców, produktów z pełnego ziarna, ryb, chudych mięs oraz dużej ilości warzyw.

Posiłki należy jeść regularnie, by nie doprowadzić do wahań cukru we krwi, które z kolei skutkują podjadaniem. W każdej zdrowej diecie należy uwzględnić picie co najmniej 1,5 l wody niegazowanej.

Dieta na masę – to warto wiedzieć

Dieta, której celem jest przybranie masy mięśniowej, różni się kalorycznością od diety redukcyjnej. Warto wspomnieć, że przybieranie na wadze podczas diety ma ograniczyć się do przyrostu masy mięśniowej, a nie tłuszczowej. Z tego powodu należy dostarczać do organizmu odpowiednią ilość produktów, które mają za zadanie wzmocnić mięśnie i dać im budulec do wzrostu. Założenie diety jest takie samo, jak w przypadku diety odchudzającej. Menu powinno bazować jedynie na zdrowych produktach, które powinny całkowicie zastąpić miejsce słodyczy, słonych przekąsek czy dań typu fast food.

Tego typu produkty wpływają negatywnie na nasze zdrowie i mogą przyczynić się do rozwoju wielu chorób. Zakłada się, że będąc na masie, powinno spożywać się więcej kalorii, niż wynosi nasza całkowita przemiana materii, jednak nie może być to jedzenie śmieciowe.

One thought on “Jak jest dieta wpływająca na zwiększenie efektów ćwiczeń?

Dodaj komentarz